Про заклад

Хустська загальноосвітня школа I – III ступенів №2 – одна з перших шкіл в місті. Свої двері для учнів уперше вона відкрила у 1945 році, після входження Закарпаття до складу УРСР,   у старому приміщенні спецшколи - інтернату. Тоді за бажанням учнів та батьків Хустська гімназія була поділена на дві середні школи з українською та російською мовами навчання. Перший випуск, кількість якого налічувала 20 чоловік,  школа зробила у 1946 році.

У 1953 році побудовано основну споруду сьогоднішньої школи на 420 учнівських місць.

У 1963 році здано в експлуатацію ще 8 класних приміщень, їдальню та майстерні.

У 1987 році школа отримала ще 5 класних  приміщень, спортивний зал з роздягальнями, душовою і  маленьким  басейном.

Школа зі 198 учнів у 1945 році виросла у загальноосвітню школу I-III ступенів з 27 класами, у яких  станом на 05.09.2023 навчається 671 учень.

За останні 10 років 307 учнів завершило школу з відзнакою. З них 32 учнів нагороджені золотою медаллю, 9 учнів школи нагороджені срібною. Завершили 9 клас - 461 учень. З них 27 учнів з відзнакою.

Сьогодні наша школа – сучасний навчальний заклад, випускники якого   гідно працюють у різних галузях промисловості, підтверджуючи якість знань, отриманих за роки навчання в школі.

За час свого існування школа випустила понад 3000 юнаків і дівчат, більша частина яких отримала вищу та середню спеціальну освіту.

Гордістю школи  є понад 20 кандидатів та докторів наук, які працюють в різних вишах країни.

Протягом 75 років школу очолювала плеяда мудрих керівників. Першим директором школи став Стрижевський Володимир Степанович, який очолював її з 1945 по 1951 роки.

Рогаль Василь Сергійович - учитель фізики, керував школою з 1951 по 1975 рр.  Його дочка,  Роман Ольга Василівна, досі працює в рідній Хустській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2  учителем  математики.

У 1975 – 1990 рр. школу очолював Губаль Іван Іванович – чудовий філолог, член Національної спілки журналістів України з 1972 року, який уміло поєднував професійну і творчу діяльність і за час роботи підготував, а згодом видав об’ємний краєзнавчий збірник «Хуст над Тисою» (1992 р.),  художньо-документальні повісті «Стежкою до світла» (1995 р.), «Зосталась надія», «Дві долі» (1996 р.) і т. д., а також автобіографічну повість «Слід на землі» (2000 р.). У 1990 році Іван Іванович став заступником редактора  газети «Вісник Хустщини»

Протягом 1990 – 2000 років  директором  школи  працював Бірак Володимир Іванович, який з 2000 по 2005 рр. очолював міський відділ освіти. Дочка Володимира Івановича - Мороз Маріанна Володимирівна, учителька початкових класів, голова  профспілки  працівників школи.

У 2000 - 2006 р. на посаді керівника закладу працювала Мороз Неллі Дмитрівна, учителька російської мови та літератури, яка організувала на базі школи роботу філії Рівненського міжнародного економіко –гуманітарного університету ім. Степана Дем’янчука.

З 2006 по 2020 рік  директор школи - Гелеван Ганна Михайлівна, учителька математики, яка і зараз продовжує свою трудову діяльність у навчальному закладі.

У листопаді 2020 року школу очолив  Зейкан Микола Олександрович, учитель історії, наймолодший керівник закладу освіти міста з 1921 року.