Як підтримати дітей в укритті

Дата: 30.03.2022 16:56

Ми переживаємо важкі часи та саме у цей час, як ніколи діти потребують нашого захисту та любові.

Ось декілька порад, як підтримати дітей в укритті:

Розкажіть про план дій:

Складіть маршрут до укриття, проговоріть дитині інструкцію щодо послідовності її дій. Намалюйте карту укриття, зобразіть локації в укритті: що і де знаходиться, як воно функціонує, де вхід і вихід.

Питайте: Як ти почуваєшся?

Спостерігайте за станом дитини та реагуйте на її потреби.

Важливо, щоб дитина проговорювала, ставила запитання, проявляла свої емоції.

Розкажіть, що ви відчуваєте:

Проговорюйте та проявляйте емоції. Якщо дитина відчуває злість через те, що відбувається навколо, фрази "не переживай" чи "тобі не варто злитись" не заспокоять дитину. Натомість скажіть: "Я бачу / мені здається, що ти налякана / злишся". Так дитина буде розуміти, що вона не залишилась наодинці зі своїми переживаннями.

Обіймайте дитину:

Тілесний контакт допоможе знизити рівень напруги та допомогти дитині заспокоїтись.

Відтворюйте послідовність дня:

Це надасть відчуття контролю над власним життям.

Ми разом, ми з усім впораємося!

У якості підтримки не варто давати обіцянок, які не залежать від вас: "все буде добре", "нічого не станеться", натомість скажіть: "що б не сталось, головне – ми разом".