"Сокіл" Джура

Виховник куреня

Власюк Вікторія Михайлівна

Хустська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2,

заступник директора з виховної роботи

Мобільний телефон: 0685560724

Опікун куреня

(якщо призначено)

(ПІБ, місце роботи, посада, контактний телефон, e-mail)

Посилання на інтернет-ресурси куреня

schoolkhust2@gmail.com

Склад куреню на 2023 - 2024 навчальний рік:

Назва рою

Вікова категорія рою

(молодих козаків, джур, новаків (козачат))

Кількісний

Директор школи                                          Микола ЗЕЙКАН

М. П.

Біографічна довідка про Михайла Колодзінського

Михайло Колодзінський (1902–18.03.1939) – політичний і військовий діяч. Народився в с. Поточище (нині село Городенківського р-ну Івано-Франкої обласні) у селянській родині. Виховувався місцевим польським священиком. Вчився в польській гімназії в м. Станіслав (нині м. Івано-Франківськ), з якої втік, записався до укр. Гімназії. 1922 р. перейшов до гімназії в м. Коломия, яку закінчив 1924р. 1927 році вступив на правничий факультет Львівського університету, тоді ж став членом Української військової організації. Призваний до польського війська, пройшов школу підхорунжих, став підпоручником. Інструктор вишкільних курсів УВО, військ. референт Крайової екзекутиви УВО. З вересня 1929р. по липень 1930 – під арештом. У вересні 1930 – новий арешт і позбавлення офіцерського чину за належність до УВО. Наприкінці 1931 знову заарештований і засуджений за звинуваченням у державній зраді. По звільненні очолив місію Організація українських націоналістів до хорватів, став інструктором у таборі усташів в Італії. 1934 інтернований італійськими властями. Звільнений заходами Є.Коновальця. Автор праць "Українська воєнна доктрина", "Воєнне значення і стратегічне положення Закарпаття", "Полковник Іван Богун", "Польське повстання 1863 р.", "Залізнична комунікація в СРСР", "Боротьба італійців за незалежність і соборність", "Партизанська війна", співавтор "Загального курсу військового вишколу". 1938 прибув до Закарпатської України, де діяв під псевдонімом полковник Гузар. Співзасновник Карпатської України, автор докладного плану організації ЗС Карпатської України. 12 березня 1939 перебрав командування Карпатською Січчю. В ніч на 14 березня 1939 вимагав від А.Волошина озброїти січовиків, вислати загін на угорський кордон і там дати бій гортівцям. На світанку 14 березня керував боєм з чеськими жандармами в м. Хуст. 15 березня офіційно отримав чин полковника. Начальник штабу і керівник оперативного відділу Начальної команди Карпатської Січі. 16 березня організував евакуацію Хуста. Сам із головними силами відступив у напрямку гір з метою організувати там     2-гу лінію оборони. 18 березня схоплений угорськими військами й розстріляний у солотвинських копальнях.

1. Склад рою «Сокіл» (старша вікова група) на 2023 рік
  2. І М Е Н Н А З А Я В К А направляє для участі у I (районному) етапі гри «Сокіл» («Джура») рій «Сокіл» (старшої вікової групи) на 2023 рік
  3. ПАСПОРТ РОЮ «Сокіл» на 2023 рік​​​​​

Участь у міських змаганнях до Дня туризму

Акція до Дня Миру "Діти за мир"

"Козацькі забави"

Інформаційна п'ятихвилинка до Дня Гідності та Свободи

Акція до Дня Голодомору " Ми пам'ятаємо..."

Благодійна акція "Подаруй дітям диво"

(збір іграшок та книжок для дитсадка №4 "Пролісок")

Військово-спортивні змагання "Патріот" в рамках Військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура") з учнями 10-х класів

Для учнів 9-11 класів вчителем предмету" Захист України" Анталом М. М. проведений урок звитяги "Коли ви вмирали, вам сурми не грали... "

В Хустській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 пройшла благодійна акція "Смілива гривня"

У Хустській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 пройшов тиждень військово-патріотичного виховання «Я – частинка України

Сила нації - в її єдності!

Виховні заходи до Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні

"Україна незламна!"

У Хустській ЗОШ №2 відзначили 84-ту річницю з дня проголошення незалежності Карпатської України

Вітаємо рої "Яструби" та "Сокіл" із завершенням змагань військово-патріотичної гри "Сокіл" Джура

Вітаємо наші команди Гри "Сокіл" (Джура) з перемогою на міському етапі змагань: "Соколи" - 2 місце ( 10 клас) "Яструби" - 2 місце ( 8-9 клас)

Вітаємо рій "Сокіл" Хустської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 з перемогою у І (районному) етапі Гри "Сокіл" (Джура) 2023 - І місце.

Декада військово - патріотичного виховання

​​​​​

Перші досягнення у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі "Сокіл" ("Джура") - 2024. Рій "Сокіл" середньої вікової групи виборов ІІІ місце в інтелектуальній грі-вікторині "Відун", проведеній 04.03.2024 р. Закарпатським обласним центром дитячої та юнацької творчості "Падіюн" Закарпатської обласної ради.