10 порад класним керівникам 5-х класів щодо успішної адаптації учнів

Дата: 03.09.2021 17:46

1. Проявляти доброзичливе ставлення, підтримку.
  2. Реалізовувати демократичний стиль керівництва.
  3. Не висувати на початку року великих вимог до дітей, пам’ятати різницю між п’ятикласниками та іншими учнями середньої школи.
  4. Намагатись, щоб заняття викликали в учня позитивні переживання, позитивне емоційне ставлення до навчального предмету.
  5. Орієнтувати дітей на вироблення об’єктивних критеріїв успішності і неуспішності, прагнення перевірити свої можливості і знаходити (за допомогою дорослих) шляхи подальшого їх розвитку і вдосконалення.
  6. Допомогти учням із низьким соціальним статусом в класному колективі відчути себе потрібними і бажаними в класі.
  7. Проводити відповідні класні години для покращення неформальних відносин між дітьми з використанням активних форм роботи.
  8. Залучати до позакласної роботи, групових заходів, щоб вони більше спілкувалися.
  9. На позакласних заходах давати можливість проявити себе з кращої сторони.
  10.  Звертати увагу однокласників на успіхи цих дітей у тому, що в них виходить.